تبلیغات
شهرستان سردشت.-.-.سردشت90 - "جنایت در سکوت" بهترین فیلم مستند جشنواره پالرمو ایتالیا
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

شهرستان سردشت.-.-.سردشت90
 
اخبارسردشت،تصاویرسردشت،مشکلات سردشت،کورد،زبان کردی

به وبلاگ من خوش آمدید
 
"جنایت در سکوت" جایزه بهترین فیلم مستند را از جشنواره فیلم Sole Luna پالرمو ایتالیا دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مستند "جنایت در سکوت" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی بهروز نورانی‌پور در شانزدهیم جشنواره فیلم Sole Luna پالرمو ایتالیا جایزه بهترین فیلم مستند را برای نشان دادن اثرات ناگوار جنگ دریافت کرد.

در خلاصه داستان این مستند آمده است:"یکی از روستاهای مرزی شهرستان سردشت در طول دوران جنگ بمباران شیمیایی می‌شود. در خانواده‌ای که در این منطقه زندگی می‌کنند، مادر خانواده هر فرزندی را که به دنیا می‌آورد پس از چند سال مبتلا به تاول‌های شیمیایی شده و به مرور بینایی‌اش را از دست می‌دهد. اما در این میان عبدالرحمن فرزند کوچکتر خانواده برای دیدن مبارزه می‌کند... "

بنا براین گزارش،"جنایت در سکوت" سال گذشته موفق به کسب جوایز مختلفی مانند جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم رویش، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم سینما حقیقت، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم آوا، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم جیپور هندوستان، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم آکبانک ترکیه، جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم SOLELUNA- selezione و ... شده است.

عوامل "جنایت و سکوت" عبارتند از: پژوهش، تهیه‌کنندگی و کارگردانی: بهروز نورانی‌پور، نور و تصویر: محمد نوری، صدا‌بردار: بهنام شیخ احمدی، تدوین: مسعود سفلائی، مدیر تولید: گلاویژ میرزایی، عکاس: عرفان نورانی‌پور.

جشنواره فیلم Sole Luna پالرمو ایتالیا یکی از جشنواره‌های سینمایی اروپایی است که هر ساله در دو بخش داستانی و مستند برگزار می‌شود. در شانزدهمین دوره این جشنواره، «جنایت در سکوت» در بخش مستند با آثاری از کشور‌های ایتالیا، آمریکا، فرانسه، کانادا، استرالیا، سویس، اسپانیا، ایرلند، ترکیه، لهستان و ... رقابت کرده و توانست جایزه بهترین مستند را دریافت کند.

منبع:مهر

طبقه بندی: 7تیر سردشت،  اخبار سردشت، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ