تبلیغات
شهرستان سردشت.-.-.سردشت90 - مطالب شهریور 1390
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

شهرستان سردشت.-.-.سردشت90
 
اخبارسردشت،تصاویرسردشت،مشکلات سردشت،کورد،زبان کردی

به وبلاگ من خوش آمدید
 

sardasht90:اولین جشنواره بازی های بومی محلی ، غذا های سنتی و صنایع دستی روستایی و عشایری سردشت در هفت کیلو متری شهر سردشت در کنار رودخانه زاب دومین رودخانه بزرگ کشوردر مسیر جاده نلاس ( خری دو هزار) درتاریخ27/6/1390برگزار خواهد شد.

اولین جشنواره بازی های بومی محلی ، غذا های سنتی و صنایع دستی روستایی و عشایری سردشت با حضور شهرستانهای استان آذربایجان غربی و نیز کرمانشاه ، آذربایجان شرقی و کردستان در روز جمعه بیست و هفتم شهریورماه جاری (۱۳۹۰) در هفت کیلو متری شهر سردشت در کنار رودخانه خروشان زاب در مسیر جاده نلاس ( خری دو هزار) برگزار خواهد شد.
 رشته های رقابتی این جشنواره شامل دال پلان – طناب کشی آقایان – قی قاج – هفت سنگ – دامه – کشتی محلی زوران – تیر ندازی با تیر و کمان – ماهی گیری با قلاب  بوده و یک بازی بومی محلی از سوی هریک از تیم های شرکت کننده ارائه خواهد شد.
در این ارتباط ستاد جشنواره به ریاست جناب آقای کاظمی فرماندار شهرستان سردشت در محل فرمانداری تشکیل و طی جلسات متعدد کمیته های مربوطه تشکیل و کارهای اجرایی و عملیاتی شرو ع شده است . 
پیش بینی می گردد بیش از 400 نفر شركت كننده از شهرستان های یاد شده شرکت نمایند .

 


طبقه بندی: اخبار سردشت، 
تاریخ 1390/06/22 توسط خبرگزاری sardasht90

sardasht90:نخستین جشن برداشت انگور سیاه در سردشت برگزار می شود.

نخستین جشن برداشت انگور سیاه با حضور مسئولین شهری واستانی در مجتمع فرهنگی شهرستان سردشت برگزار می شود.این مراسم با نمایش انواع ارقام انگور سردشت وفرآورده های تولیدی آن در روز 23/6/1390در سالن مجتمع فرهنگی سردشت برگزار می شود.

طبقه بندی: اخبار سردشت، 

   sardasht90: انجام  عملیات كابل برگردان در استان ارومیه،دلیل اختلال درسامانه ارسال پیام كوتاه وتماس تلفنی اعلام شده.

در طی پیگیری كه به عمل آمد مشخص شد كه انجام عملیات كابل برگردان در استان آذربایجان غربی منجربه اختلال در سامانه پیام كوتاه شهرسردشت نیزشده است،ودر ادامه اعلام نمودندكه تا دو روز دیگر این مشكل برطرف می شود.همرا اول مدتی است كه در صدد تعویض كابل برگردان اپراتور خود درسراسر كشور می باشد كه منجر به بروز مشكلاتی برای كاربران خودشده است كه خلاف قانون حمایت از مصرف كنندگان نیز می باشد.

البته قبلا یك مقام مسئول اعلام كرده بود كه برای جلوگیری از این مشكلات در فواصل ساعت اوایل بامدادی تا 5صبح این اقدامات را انجام می دهیم كه این چنین نشد.

قابل توجه كسانی كه شماره مركز پیام خود را دستكاری كرده اند:

شماره اصلی مركز پیام همراه اول:        9891100500+

طبقه بندی: اخبار سردشت، 

sardasht90:حدودا دو روز است است كه ارسال اس ام اس با خط همراه اول با مشكل مواجه است.

سرویس ارسال پیام كوتاه همراه اول و گاها تماس برای افراد دیگر با مشكل مواجه است .كه مایه نارضایتی شهروندان شده است.بعضی از دوستان تصور می كنند كه مشكل از شماره مركز پیام گوشی موبایل است كه باید عرض كنیم این مشكل خود اپراتور است و به تنظیمات گوشی خود دست نزنید.

sardasht90: سعی میكند در همین راستا هرچه زودتر  اطلاعات جدیدتری را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

طبقه بندی: اخبار سردشت، 

sardasht90:فعالین مدنی سردشت باز هم باعث تعجب همگان شدند  به سبك نوین خود به استقبال عید فطر رفتندودر اقدامی كاملا پسندیده وانسانی به تمیز نمودن چندین خیابان سردشت کردند.

به این دلیل كه در این روزها دربازار وخیابان های شهر شاهد حضور جمعیت زیاد مردم  هستیم و در بعضی از خیابانها شاهد زباله وپسماندهایی هستیم .فعالین  مدنی شهر بیكارننشستند واقدام به تمیز كردن آنها كردند.تعداد آنها چیزی حدود25 نفر كه در اواخر بر این تعداد نیز افزوده شد بودند. ،

منبع عكس: sharonews.com                       آنهااز پارک لاله شروع شد و با عبور از خیابان اصلی شهر یعنی کمربندی و همچنین میدان سرچشمه و میدان صلاح الدین ایوبی ادامه یافت. 

تحلیلsardasht90: انجمن فعالین سردشت(کۆڕی چالاکانی مه‌ده‌نی سه‌رده‌شت) قبلا نیز اقدامات پسندیده ای را از ایشان دیدیم همانند برگزاری نمایشگاه یك كیلومتری نقاشی و...  .

یكی از اعضاء این انجمن در گفتگو باsardasht90 

sardasht90: می توانید بگویید شما به كدام ارگان مربوط می شوید؟

اعضاء انجمن: متاسفانه بعضی افرد هستند كه برچسب هایی را با عناوین مختلفی به ما میزنند. وگاها شنیدیم كه ما را به انجمن های مردمی گذشته همچون انجمن سبز یا انجمن تیرۆژ  یا كاركنان شهرداری ویا ... نسبت می دهندومن در جواب می خواهم بگویم كه،ما وابسته به هیچ ارگان دولتی یاغیر دولتی نیستم وفقط به صورت خودجوش اقدامات فرهنگی را درسطح شهر انجام می دهیم. والبته اگر كسی هم در صدد اقدام فرهنگی باشد ونیاز به همیاری باشد ما با تمام وجود ایشان را همیاری می كنیم.

sardasht90: چه سودی در قبال همین كار به شما می رسد؟

اعضاء انجمن: ببینید شما به نكته جالبی اشاره كردید و اتفاقا رمز موفقیت خودرا نیز در همین میبینیم ما زیاد به لفظ چه سودی چه نفعی چه استفاده ای و...  اعتقاد نداریم .ما معتقدیم كه همه چیز به پول وابسته نیست .ما میخواهیم بگوییم كه آدم ها می توانند به عنوان خدمت به همشهریان وبدون هیچ چشمداشتی فعالیتهای فرهنگی والبته فقط فعالیت های فرهنگی را انجام دهند.

sardasht90: اگر كسی خواهان پیوستن به شما باشد به كجا مراجعه كند؟

ما كاملا مردمی هستیم ودر سطح شهر واز خود مردم هستیم و رئیس و مرئوس ودفتر و محل ثبت نام و... نداریم هركسی علاقمند به انجام فعالیتهای فرهنگی است می تواند هر موقع كه ما مشغول انجام كار بودیم بیاید وبا ما همراه شود.

www.sardasht90.mihanblog.com

طبقه بندی: اخبار سردشت، 

 

کردپا:هیأتی از کارشناسان و بازرسان بین‌المللی سلاح‌های شیمیایی طی روزهای آینده‌ وارد شهر سردشت خواهند شد، این هیئت که شامل 5 متخصص از ملیت های انگلیسی، فرانسوی ، بلژیكی، عراقی و امریكای لاتین می شود در پی پیگری های انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت، در شهر سردشت حضور پیدا می کنند .

به‌ دنبال کشف بمب شیمیایی عمل نکرده‌ در 13تیرماه‌ امسال در محله‌ مسکونی شهر سردشت و پیگیری‌های انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت، سازمان منع و گسترش سلاح‌های شیمیایی (opcw) هیأتی از بازرسان خود را به‌ سردشت خواهد فرستاد تا بررسی‌های لازم را انجام داده‌ و گاز بکار رفته‌ در این بمب را شناسایی نمایند.

دبیر كمیته حقوقی انجمن شیمیایی سردشت نیز در گفتگویی با آژانس خبر رسانی کردپا اعلام کرد: كشف این بمب بعد از 24 سال از بمباران شیمیایی سردشت نشانه ای ست بر كوتاهی مسوولین امر بر رسیدگی به سردشت و زدودن آثار جنگ از آن، زیرا اگر اقدامی انجام شده بود قطعا باید بمب مذكور در سالهای گذشته و توسط مسوولین امر كشف میشد نه بعد از 24 سال آنهم توسط مردم عادی و شهروندان سردشتی.

منبع:كردپا

 

طبقه بندی: 7تیر سردشت،  اخبار سردشت،  مشکلات جامعه ما، 

sardasht90: امام جمعه شهر ربط نماز عید سعید فطر را یك روز دیرتر از مردم و الیته سایر مساجد شهر برپا نمود.

در حالی كه در شهر ربط نیز همانند سایر شهرهای همجوار روز سه شنبه رسما از سوی امامان مساجد آن شهر عید فطر اعلام شد ونماز عید نیز برپا شد،امام جمعه شهر در این روز نماز عید را برپا ننمود وآن را به روز بعد موكول كرد.ایشان معتقد بودند كه تمام مردم شهر والبته امامان سایر مساجد دچار اشتباه شدند ودر واقع روز چهارشنبه روز عید فطر می باشد وبه همین دلیل مردم آن محله نیز برای ادای نماز عید به سایر مساجد رفتند،و برخلاف انتظار مسجد جامع در روز عید خالی ماند.

طبقه بندی: اخبار سردشت،  مشکلات جامعه ما، 

به قه د قامیشلوو شاری زورداران

قه قه د ماردین ودیاربه کرو وان

به قه د که رکووکی قودسی کوردستان

به قه دئاویه ری سنه ی قاره مان

به قه د سه رده شتی سه رسه وزوجوان

پیروزبی لیتان جیژنی ره مه زان

 

*************************

عیدصیام امدوماه صیام رفت

لطف تمام آمدوفیض تمام رفت

شدعیدفطرولطف خداباز تازه شد

گردغم گناه ز جان عوام رفت ... عیدتان مبارک

*************************

طبقه بندی:
تاریخ 1390/06/8 توسط خبرگزاری sardasht90

امروز تاریخ8/6/1390در شهرستان سردشت وحومه نماز عیدسعیدفطر برپاشد.

امشب در سردشت وحومه آن بعضی از مساجد شب بعداز نماز عشا وبعضی دیگر نیمه های شب اعلام نمودند كه روزسه شنبه روز عیدسعید فطر است.وصبح نیز درتمامی مساجدبه طور رسمی این عید بزرگ اعلام ونماز عیدسعید رمضان برپا شد.

طبقه بندی: اخبار سردشت، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ